Fotograf

Prostě mě to baví…

Fotím a natáčím firemní akce a večírky, ať už venku či uvnitř. Produktové fotky v přirozeném prostřední nebo ve vlastním mini ateliéru. Sférická panoramatata, časosběrná (timelapse) videa. Fotky a videa z dronu. 360° virtuální prohlídky. Školní focení. Svatby a oslavy. Ateliérové i venkovní sólo či skupinové portréty. Těhotenské a glamour fotky.

Výsledná díla obvykle posílám skrze můj osobní Microsoft OneDrive, odkud si je můžete stáhnout ve formátu JPEG (plné rozlišení).
Zdrojová data neposkytuji.

Vzorky mé práce si můžete prohlédnout na titulní stránce.

Kameraman

Fotografiím pohyb, příběhu zvuk, zážitkům obraz.

Žádný projekt není moc malý, žádná akce není moc nudná, žádný nápad není moc hloupý.

Výsledná díla obvykle posílám skrze můj osobní Microsoft OneDrive, odkud si je můžete stáhnout ve formátu MP4 ve FullHD nebo 4K.
Zdrojová data neposkytuji.

Vzorky mé práce si můžete prohlédnout ve videogalerii.

Ceník nejčastějších prací

Spolupráci zakládám na vzájemné důvěře a komunikaci. Oficiální partnerství, pokud na něm trváte, je možno stvrdit tzv. Dohodou o provedení práce, jste-li plátcem DPH. Časovou a cenovou náročnost vždy projednáme společně předem.

Těhotenské focení … 2 hod., 20 fotografií, 2’000 Kč

Celodenní svatební focení … 10 hod., 400 fotografií, 10’000 Kč
Svatební obřad a společné focení po obřadu … 1 hod., 30 fotografií, 3’000 Kč

Portrétní focení … 2 hod., 20 fotografií, 2’000 Kč

Dron foto/dron video … 2,5 hod. (max. délka nestříhaného materiálu), 50 fotografií, 5’000 Kč

Reference a významné spolupráce

 • Hody
  Netradiční disciplínou mi bylo focení hodovních slavností v Syrovicích a v Praci. Houfy lidí, pestrobarevné kroje a rozjařené obličeje dospělých i … Více.
 • Hrad Veveří
  Pro státní hrad Veveří jsem vytvořil několik fotoalb. První spoluprací byly interiéry prvního a druhého prohlídkového okruhu. Viz fotogalerie hradu (od … Více.
 • Knock Knock
  Brněnská žonglérská skupina – www.knock-knock.eu Zachytit dynamickou ohnivou show v netradičních podmínkách není nic jednoduchého, stejně tak zmrazit pohyb a zachytit … Více.
 • Město Rosice
  Pro město Rosice jsem natočil panoramatická videa zachycující dominanty a významná místa. Videa vznikla ve spolupráci s Město Rosice, Zámek Rosice … Více.
 • Reportáže
  Baví mě natáčení líšeňských akcí pořádaných neziskovými spolky a Kulturním centrem Líšeň, ale rád se s kamerou vyblbnu i na mimobrněnských … Více.
 • Ugly Duck
  Hudební vystoupení brněnské bigbeatové kapely. bandzone.cz/uglyduck Focení a natáčení koncertů je technicky velice náročné. Podobně jako u hodovních slavností platí „pořád … Více.

Blog

 • Panorama – Vachland
  První test nového sw na tvorbu interaktivních sférických panoramat Panorama Studio 3 PRO. Má to svoje mouchy, ale v podstatě to umí vše, co potřebuji. Panoramata jsem v rychlosti nablikal dronem DJI Mavic Air 2 a nejsou nijak upravovaná.
 • Sférické fotky
  Panoramatický snímek vám dnes dokáže slepit kdejaký mobil na jedno stisknutí spouště. Stačí si stoupnout na místo, spustit tento režim přímo z appky fotoaparátu a otáčet se kolem sebe. Výsledkem je širokoúhlý obrázek zachycující scénu kolem dokola, nebo alespoň její část. Pro … Více.
 • Zeměkoule vs. králičí nora
  Na různých fórech se často opakuje stejný dotaz, a protože nejsem večerníček, abych se opakoval, sepsal jsem postup a svoje zkušenosti do tohoto článku. Efekt zeměkoule, ve světě zvaný „little planet“ vznikne tak, že sférické panorama stočíte kolem středu, který je pod … Více.
 • Sony RX10 Mk.4 – Rozborka hlavního menu
  Inspirací tohoto článku je web www.wimarys.com, kde autor do hloubky prošel nastavení tohoto skvělého foťáku. Aby mohl pomáhat i u nás, rozhodl jsem se jeho článek přeložit, upřesnit a doplnit o vlastní poznatky. Pojďme se tedy ponořit do tajů nastavení. Kurzívou jsem oddělil … Více.
 • SH Veveří timelapse
  Jistě už jste někdy narazili na tzv. časosběrné video neboli timelapse. To jsou přesně ty kousky, kdy vám nad hlavou prolétávají mraky rychlostí, za kterou by se nemusel stydět ani Armstrong na Tour de France (Přemýšleli jste někdy nad tím názvem? Vždyť … Více.
 • Svatba K.
  Tenhle typ svateb považuji za nejlepší. Malá časová náročnost – cca 2 hodiny, málo lidí – cca 20 a snadné plánování – samotný obřad a pak pár společných fotek.Svatba pana K. a slečny S. začala něco málo po poledni, když jsme se … Více.
 • Svatba A+J
  Jak jsem se na to připravil a jak to celé probíhalo. Celkem pořízeno 1372 fotek a 2 videa. Do finiše se dostalo 389 fotek a 2 videa. Fototechnika Heh, myslel jsem že to bude tragédie, ale když si člověk dá pozor na … Více.
 • Přípravy už jsou v plném proudu
  Tak techniku už mám ready, od kamaráda Slunka (novomanžel 🙂 ) mám slíbený druhý blesk, tak snad to bude stačit.V nejbližších týdnech půjdu s novomanžely okouknout prostory a naplánujeme co se kde bude dít – fotit.Prý mají plno rekvizit, takže snad bude … Více.
 • Že by?
  Dnes se mi po letech ozvala kamarádka s tím, že by chtěla nafotit svatbu. O to větší bylo mé překvapení, že chce nafotit její vlastní svatbu. No to jsou mi věci…
 • Svatba zrušena
  Potěší, když si nakoupíte techniku, zařídíte si volno a ono ze svatby 3 neděle před ní sejde, protože novomanželka začala zanášet (velmi vtipná historka, třeba ji budu někdy někde vyprávět).V takový moment je vhodné mít s novomanželem slitování nebo mu to celé … Více.
 • Technika
  Blesk je ještě na půl cesty z Prahy, ale jinak už mám vše připraveno. A snad to bude stačit. Foťák Canon EOS 650D Objektivy Canon 18-135 mm IS STMCanon 55-250 mm IS Blesk Canon Speedlite 430 EX II+ 2 sady baterií Sanyo … Více.
 • Test difrakce objektivu Canon 18-135 mm IS STM
  Dnes jsem vyzkoušel difrakci při clonění mého nového skla. Výsledky dopadly jak dopadly, verdikt nechám na odbornících 🙂 Všechny fotky jsem pořídil ze stejného foťáku (Canon EOS 650D) při pevném ISO (100). Foceno v režimu priority clony, tedy čas expozice jsem nechal … Více.
 • Pár věcí do startu
  Za cca měsíc a půl mě čeká první velké focení – svatba. Už jsem si o tom docela dost přečetl (např. slušný článek je na Digiaréně) a prošel si mnoho počinů jiných fotografů, takže inspirace mám plno. Určitě to bude makačka a … Více.